slide1 slide2 slide3 slide5

Príjemné prostredie pre rekreačný bedminton

Venujeme sa najmenším bedmintonistom

Naše družstvá hrajú najvyššiu Extraligovú súťaž

Posporujeme rekreačný bedminton

VITAJTE

Pripravili sme pre Vás možnosť zahrať si rekreačný bedminton v príjemnom prostredí špecializovaných hál a stráviť príjemné chvíle v spoločnosti priateľov pri tomto stále populárnejšom športe.

Veríme, že si toto miesto obľúbite a stanete sa pravidelným návštevníkmi.

KLUB PRIATEĽOV ŠPORTU KOŠICE

KPŠ Košice sa venuje v prvom rade výchove najmladších adeptov bedmintonu. Našich hráčov a hráčky nájdete v rebríčkoch SZBe všetkých vekových kategórií. KPŠ Košice je zároveň účastníkom najvyššej súťaže zmiešaných družstiev a má svoje družstvá aj v druhej lige. 

KPŠ Košice je zároveň partnerom klubu No limits Košice venujúcemu sa telesne znevýhodneným športovcom, vytvárajú spoločne platformu pre inklúziu v športe a rozvoj para badmintonu na Slovensku.

Výsledky a aktuality nájdete v sekcii KPŠ Košice.

 

 

 

 

Partneri

 • vesely_logo.png
 • swietelsky.jpg
 • logo_wolfcars.png
 • logo_robkerk.jpg
 • logo_mercury_broker.png
 • kosice_audit_b.jpg
 • ids_kosice.jpg
 • grantech_logo.png
 • erby.jpg
 • enpal_logo.png
 • CBelektro_a.jpg

Akcie v hale CBS

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

S parabedmintonom v Zakopanom

S parabedmintonom v Zakopanom

Keď sa povie Zakopane, predstavíte si Tatry, turistiku, lyžovanie. My sme tam ale cestovali kvôli parabedmintonu. Vôbec druhým našim turnajom boli 4. otvorené majstrovstvá Poľska v parabedmintone.

Pekná športová hala so šiestimi kurtami privítala 38 bedmintonistov a bedmintonistiek, poprvýkrát zo šiestich krajín. Početnú domácu výpravu doplnili rovnako početné
skupiny z Čiech a Švédska a po jednom účastníkovi mali Francúzsko, Fínsko a Slovensko. Náš Vilo Opina štartoval v kategórii SL3 a hralo sa v skupine systémom každý s každým.
Vilo sa postupne stretol s domácimi Mateuszom Abramczykom, Tomaszom Szwedom a Švédom Ericom Soderdahlom. Najbližšie k dobrému výsledku sme boli v prvom zápase, kedy sme mohli otočiť vývoj stretnutia, koncovka druhého setu vyšla ale lepšie Mateuszovi. V zápase s Tomaszom sa prejavili jeho lepšie pohybové možnosti a skúsenosti, z Vila ale opadla nervozita a celkový dojem bol lepší. V zápase s Ericom sa ukázala jeho bohatšia úderová paleta a jeho hra s minimom chýb.
Pre Vila to boli súťažné zápasy s poradovým číslom 3,4 a 5 v jeho bedmintonovom živote. Nervozita a veľké chcenie ho zväzuje, ale veríme, že to všetko príde. Bojovnosť
mu určite nechýba.
Bol to vydarený turnaj, nazbierali sme nové zápasové skúsenosti. Teraz sa vrátime k tréningu a budeme sa snažiť posúnuť našu hru na vyššiu úroveň, tak, aby sme sa postupne dotiahli na súperov.

Výsledky zápasov skupiny SL3:

Mateusz Abramczyk - Viliam Opina 21-14 24-22
Tomasz Szwedo [1] - Eric Soderdahl 21-12 21-7
Tomasz Szwedo [1] - Viliam Opina 21-13 21-7
Eric Soderdahl - Viliam Opina 21-10 21-11
Eric Soderdahl - Mateusz Abramczyk 21-19 21-11
Tomasz Szwedo [1] - Mateusz Abramczyk 21-5 21-5

Konečné poradie MS SL3

1 Tomasz Szwedo 6 3 3-0 6-0 126-49
2 Eric Soderdahl 4 3 2-1 4-2 103-93
3 Mateusz Abramczyk 2 3 1-2 2-4 85-120
4 Viliam Opina 0 3 0-3 0-6 77-129


Aj pri tejto príležitosti znova pozývame záujemcov z radov parašportovcov a parašportovkýň, alebo tých, ktorí chcú začať športovať. Príďte si vyskúšať tento krásny šport a pridajte sa do komunity parabedmintonistov.

Novinky zo súťažného bedmintonu

Czech Youth International

Nie tak často sa hráčky a hráči nášho klubu dostanú na medzinárodný turnaj. A tak bolo výborné, že v početnej slovenskej výprave na Czech Youth International 2024 v Prahe sa objavili Filip a Richard K...

GP A dospelých 2.6.2024

Na turnaji GP A dospelých získali turnajový triumf vo štvorhre žien Ivana Kuchárová (KPŠ Košice) a Zuzana Rajdugová (BC Prešov). Nebolo by to nič zvláštneho, keby takto nedominovali už v roku 2013, ...

Richard Kaščák víťazom GP A U11

Pätica našich najmladších, Richard Kaščák, Filip Kaščák, Michal Ceľuch,Eliáš Hnat a Klára Štofová, nás reprezentovala na celoslovenskom turnaji v Prešove. Richard Kaščák si v dvojhre chlapcov vybojova...