Odborná porota ukončila vyhodnocovanie zaslaných projektov a dnes už poznáme troch víťazov, ktorí si rozdelia sumu 6. 000 eur.
Cieľom pilotného projektu Nadácie SPV a NERO Drinks bolo podporiť mladé športové para talenty od 6 do 23 rokov.
„Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste sa zapojili do tohto projektu a podelili sa s nami o svoje príbehy a fotografie, ktoré nás všetkých veľmi potešili. O to ťažšie bolo rozhodovanie poroty, ktorá mala za úlohu spomedzi všetkých zúčastnených mladých športovcov vybrať troch výhercov“, uviedli tvorcovia projektu.
 
Vyhodnotenie:
1. miesto - finančná podpora vo výške 3.000 eur - Viliam Opina (11 rokov, parabedminton)
2. miesto - finančná podpora vo výške 2.000 eur - Katrinka Kopčoková (8 rokov, paraplávanie)
3. miesto - finančná podpora vo výške 1.000 eur - Denis Nazdon (15 rokov, paraplávanie a iné športy)
 
Projekt, určený pre telesne, zrakovo či mentálne znevýhodnených športovcov, bol spustený dňa 18.11.2020 a prihlasovanie trvalo do 31.1.2021. Jeho cieľom bolo motivovať tých, ktorí by radi začali športovať. Nechal prehovoriť príbehy nerozlučiteľných partnerstiev a spojení. Každý, kto sa chcel do neho zapojiť, mal nájsť niekoho (niečo), s čím je vo svojom živote „nerozlučiteľný“.
 
A s kým je Vilko nerozlučiteľný?
 
Som nerozlučiteľný so svojou mamkou, pretože ma od malička vedie k športu. Mám detskú mozgovú obrnu a ako trojročného ma postavila na lyže a vždy ma vo všetkom podporuje. Už pol roka trénujem parabedminton a je môj najväčší fanúšik . Verím, že to spolu dotiahneme raz na olympiádu.