Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

Pred Extraligou

O sedem týždňov začne nový ročník bedmintonovej Extraligy. Právo účasti na sezónu 2019 majú Lokomotíva Košice A, Spoje Bratislava, Sokol Ilava, KPŠ Košice A, Lokomotíva Košice B, CEVA Trenčín a KPŠ Košice B (postupujúci z II. ligy). Klub AS Trenčín sa vzdal práva štartu.

Klub priateľov športu teda bude mať v novom ročníku dvojnásobné zastúpenie. A-družstvo , štartujúce pod hlavičkou Merkury Broker, si vytýčilo cieľ prebojovať sa do play-off a zaútočiť na medailové umiestnenie, tak ako v minulom roku. Vlani sme síce siahali na medailu, tá nám ale nakoniec ušla.

B družstvo bude štartovať s reklamným názvom Oliver Košice. Cieľom tohto družstva je postup do play-off, čo ale bude náročné. 

V novom ročníku, i keď prestupový termín je do konca februára, sa nám podarilo získať nových alebo staronových bedmintonistov. Už dnes je jasné, že kolektív posilní špičkový český hráč, Ondřej Král z Brna, bývalá slovenská reprezentantka, Jana Čižnárová a Michal Matejka, obaja z AS Trenčín. V našom drese sa predstavia hosťujúci hráči a hráčky Tomáš Banyász (PBA Prešov), Alexandra Remeňová ( Slávia TU Zvolen ), Sára Stašková (PBA Prešov), a domáci Tomáš Dratva , Ľuboš Petrovský, Ivana Kuchárová, Angelika Vargová. Šancu zahrať si v lige majú aj Patrik Hamar, Peter Huppert, , Daniel Dzurňák, nová posila z Rožňavy, Jakub Filčák, Petra Korpová, Michaela Macáková, Martin Pajtaš. Z týchto adeptov sa do družstva Oliver Košice vyberú hráči podľa výkonnosti.

Minuloročnú zostavu opustil Marián Lipták, ktorý prestúpil do Lokomotívy Košice.

Súpisky jednotlivých družstiev budú uzavreté 15.3.2019. Je jasné, že všetci účastníci sa budú chcieť na novú sezónu posilniť a doplniť svoje družstvá. My máme radosť, že naše odchovankyne Natália Tomčová, Michaela Telehaničová, a Sofia Slosiariková ešte v dorasteneckom veku sa v plnej miere uplatňujú v drese extraligových družstiev Lokomotívy.

Naše tretie družstvo bude hrať pod vedením trénera Šteffana v druhej lige, kde chceme zaradiť mladých hráčov z dorastu.

Kalendár SZBe

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2020