Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

KPŠ bez medaile, ale s historickým umiestnením

Družstvo KPŠ cestovalo na finálový turnaj Extraligy zmiešaných družstiev do Banskej Bystrice skromne ale odhodlane.
Už postupom medzi prvú šestku tabuľky po treťom kole a možnosťou zahrať si o medaile, splnilo základný cieľ, a to vyhnúť sa barážovému zápasu.


Hráči a hráčky družstva ale veľmi chceli v prvom sobotňajšom zápase postúpiť cez Lokomotívu Košice do semifinále. Na to sme potrebovali ale vyhrať, remíza hrala pre súpera. Stretnutie to bolo dramatické až do konca a tak trochu obrátilo predzápasové prognózy naruby. Po dvojhrách to bolo nerozhodne 2:2. Každý zo súperov následne vyhral jednu mužskú štvorhru, priebežný stav 3:3 znamenal, že musíme vyhrať ženskú štvorhru aj mix. Dievčatá vo štvorhre svoju úlohu zvládli, o všetkom teda rozhodoval mix. Boli to nervy, zápas bol vyrovnaný až do konca, ale nakoniec bolo víťazstvo v pomere 5:3 naše.
Bol to deň, keď nám šťastie prialo, ale hráči mu išli svojimi výkonmi a nasadením naproti.

V semifinále proti absolútnemu favoritovi, Betpresu Košice, sme sa trocha šetrili. Zápas ale napriek tomu priniesol zaujímavosť v podobe bratského súboja Dratvovcov, ktorí si to veľmi priali. Čestný bod uhrali dievčatá vo štvorhre. Prehra 1:7 v kontexte výsledkov ostatných družstiev s týmto súperom bola prijateľná.

S jedlom rastie chuť a tak prečo sa nepokúsiť o bronz v stretnutí s Ilavou. Predzápasové úvahy hovorili jasne. Dievčatá
musia urobiť všetky tri body a chlapci na to nadviazať ziskom dvoch bodov z piatich možných. Mužské dvojhry ale bod nepriniesli, aj keď sme minimálne v tej prvej neboli ďaleko. Po dvojhrách teda bol stav 1:3 a potrebovali sme oba body z mužskej štvorhry. Napriek snahe to ale ani v jednej nevyšlo, celé stretnutie sme tak nakoniec prehrali 3:5.

Aj keď po stretnutí bolo na tvárach hráčov viditeľné sklamanie, štvrté miesto je historicky najlepšie umiestnenie KPŠ Košice
v lige. Hráči a hráčky vytvorili dobrý a súdržný tím, túžili sa presadiť a dokázať sebe aj okoliu, že vedia hrať aj o vyššie priečky.

O úspešný výsledok sa pričinili: Tomáš Dratva, Tomáš Banyász, Marián Lipták, Ľuboš Petrovský, Sára Stašková, Ivana Kuchárová v jednotlivých kolách doplnení Petrom Dubeckým, Matejom Miklušom, Patrikom Hamarom, Alexandrou Remeňovou, Petrou Korpovou, a Angelikou Vargovou.

Ďakujeme kmeňovým aj hosťujúcim hráčom a hráčkam za predvedené výkony a výbornú reprezentáciu klubu.

Kalendár SZBe

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendár na stiahnutie

Pokyny pre členov KPŠ na rok 2020