slide1 slide2 slide3

Príjemné prostredie pre rekreačný bedminton

Venujeme sa najmenším bedmintonistom

Naše družstvá hrajú najvyššiu Extraligovú súťaž

VITAJTE

Pripravili sme pre Vás možnosť zahrať si rekreačný bedminton v príjemnom prostredí špecializovaných hál a stráviť príjemné chvíle v spoločnosti priateľov pri tomto stále populárnejšom športe.

Veríme, že si toto miesto obľúbite a stanete sa pravidelným návštevníkmi.

KLUB PRIATEĽOV ŠPORTU KOŠICE

KPŠ Košice sa venuje v prvom rade výchove najmladších adeptov bedmintonu. Našich hráčov a hráčky nájdete v rebríčkoch SZBe všetkých vekových kategórií. KPŠ Košice je zároveň účastníkom najvyššej súťaže zmiešaných družstiev a má svoje družstvá aj v druhej lige. 

Výsledky a aktuality nájdete v sekcii KPŠ Košice

 

 

Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

Akcie v hale CBS

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Akcie SZBe

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Štartuje bedmintonová extraliga

 

Presne o mesiac by mala, ak to situácia dovolí, odštartovať bedmintonová Extraliga. Protiepidemiologické opatrenia ju skresali na dvojkolovú súťaž, kedy sa družstvá stretnú systémom každý s každým. V prvom kole sa v Košiciach stretnú štyri košické týmy, AGB Ekoservis Košice, Lokomotíva Košice, Merkury Broker Košice a Oliver Košice. V Bratislave si dajú zraz Sokol Ilava, BKR Púchov a domáce Spoje Bratislava. V druhom kole,19.-20.12.2020 v Trenčíne, sa odohrajú zvyšné zápasy medzi družstvami z druhých skupín, ktoré rozhodnú o Majstrovi SR. Muselo sa upustiť od vyraďovacích bojov z predchádzajúcich rokov, ktoré mali určite svoj náboj.

S akými ambíciami vstupujú do súťaže košické družstvá?

"A-čko" Lokomotívy bude štartovať s reklamným názvom AGB Ekoservis Košice. Pre toto družstvo nemôže byť cieľom nič iné ako titul. Bol by to deviaty v neprerušenom slede. Ak sa nič nezmení, v jeho drese by sa mali objaviť Dán Hansen Søren Toft, Milan Dratva, český reprezentant Milan Ludík, Jarolím Vícen, Bohumil Kašela, Katarína Vargová, Katarína Šariščanová, Mia Tarcalová.

"B-čko" bude vystupovať ako Lokomotíva Košice. Cieľom bude umiestnenie do štvrtého miesta, medaila by potešila. Na súpiske budú pod vedením skúseného Mateja Poláčka mladí domáci hráči Marián Lipták, Viliam Turcsányi,Peter Kováč, Samuel Ivanka, Richard Šmatlák, Natália Tomčová, Sofia Slosiariková, Michaela Telehaničová.

Aj prvý tým KPŠ Košice, štartujúci pod názvom Merkury Broker, má v novej sezóne za cieľ umiestnenie do štvrtého miesta. Hrajúci vedúci družstva Ľuboš Petrovský bude mať k dispozícii Tomáša Dratvu, Petra Radócziho, Simeona Suchého, Jána Fiľa, reprezentantku Maurícia Kate Foo Kune, Angeliku Vargovú, Ivanu Kuchárovú.

Druhé družstvo KPŠ Košice bude štartovať pod názvom Oliver Košice. Snahou bude umiestniť sa do šiesteho miesta. V jeho drese by sa mohli objaviť Jakub Filčák, Patrik Hamar, Peter Huppert, Daniel Dzurňák, Daniel Ivanko, Matej Mikluš, Zina Hlavačková, Júlia Chmurovičová, Petra Korpová, Zdenka Slatinská. Pôvodne avizovaný Ind Thapaliyal Anant uprednostnil rakúsku ligu.

Dúfajme teda, že súťaže sa budú môcť odohrať a uvidíme výborný bedminton.

 

 

Novinky zo súťažného bedmintonu

Toto je čaro týmových súťaží

Toto je čaro týmových súťaží pri predpokladanom potvrdení postavenia AGB ekoservis na hornom konci pomyselného rebríčka a Oliver-a na druhom, zápletkou extraligového kola v Košiciach mohol byť vzájom...

Merkury Broker trojbodový

V prvom kole Extraligy si družstvo Merkury Broker vybojovalo na domácich kurtoch tri body.

OM žiackych družstiev

Žiacke družstvo bojovalo počas minulého víkendu na oblastných majstrovstvách žiackych družstiev. Hoci obsadili v konečnej tabuľke posledné miesto, hráči a hráčky príkladne bojovali a pre vekovo mladši...