slide1 slide2 slide3

Príjemné prostredie pre rekreačný bedminton

Venujeme sa najmenším bedmintonistom

Naše družstvá hrajú najvyššiu Extraligovú súťaž

VITAJTE

Pripravili sme pre Vás možnosť zahrať si rekreačný bedminton v príjemnom prostredí špecializovaných hál a stráviť príjemné chvíle v spoločnosti priateľov pri tomto stále populárnejšom športe.

Veríme, že si toto miesto obľúbite a stanete sa pravidelným návštevníkmi.

KLUB PRIATEĽOV ŠPORTU KOŠICE

KPŠ Košice sa venuje v prvom rade výchove najmladších adeptov bedmintonu. Našich hráčov a hráčky nájdete v rebríčkoch SZBe všetkých vekových kategórií. KPŠ Košice je zároveň účastníkom najvyššej súťaže zmiešaných družstiev a má svoje družstvá aj v druhej lige. 

Výsledky a aktuality nájdete v sekcii KPŠ Košice

 

 

Partneri

  • CBelektro_a.jpg
  • enpal_logo.png
  • erby.jpg
  • kosice_audit_b.jpg
  • logo_agbekoservis.png
  • logo_kps_small.jpg
  • logo_mercury_broker.png
  • logo_robkerk.jpg
  • oliver.png

Akcie v hale CBS

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Akcie SZBe

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Zoznámte sa, Vilo Opina

Som odhodlaný pokračovať,

takéto slová by ste asi nečakali od jedenásťročného chlapca ako odpoveď na otázku, ako to vidí po niekoľkých tréningoch.
Viliam Opina u nás začal trénovať ako prvý parabedmintonista.

Bedmintonový Klub priateľov športu sa vo svojej činnosti snaží obsiahnuť celú škálu bedmintonu. Okrem súťažného bedmintonu, kedy má v Extralige dve družstvá a jeho hráči vekových kategórií od U11 po dospelých hrajú na turnajoch SZBe, sa venuje aj amatérskemu bedmintonu formou organizácie Košickej amatérskej bedmintonovej ligy, venuje sa aj rekreačným hráčom, ktorým poskytuje priestor a individuálne tréningové možnosti.
Najnovšou našou aktivitou, ktorú som nosil dlhší čas v hlave, je parabedminton. Vo svete veľmi obľúbený, na Slovensku v plienkach. Oslovil som teda
Paralympijský výbor, a dostal kontakt na pána Jambora, mimochodom, v Tókiu by mal štartovať ešte v hojne rozšírenom stolnom tenise, na ďaľšej olympiáde by sa chcel predstaviť už na bedmintonovom kurte, z Paralympijského motivačného centra. A po niekoľkých mesiacoch sa objavil prvý hráč aj na kurtoch haly Cassovia badminton spot.

Všetci zainteresovaní sme len na úplnom začiatku, ale myslím, že krátke priblíženie si tento projekt zaslúži.

Počas Vilovho tréningu som oslovil jeho mamku a po jeho skončení aj Vila a jeho trénera Peťa Hornunga.

Pri našom prvom stretnutí, ktoré zorganizoval pán Jambor z Paralympijského motivačného centra v Kováčovej, sme tak nejak spoločne skonštatovali, že sme si navzájom padli z neba. Ja som chcel začať s parabedmintonom a Vy ste hľadali pre Vila možnosť športovania.


" Áno, vždy som chcela aby Vilo športoval a po tom, čo si sám vybral bedminton, bola som veľmi rada za túto možnosť."

Ako prišiel na bedminton?
" Doma sme ho hrávali na dvore a potom prišiel za mnou, že by ho chcel trénovať. Ja by som ho podporovala v akomkoľvek športe ,ale on si vybral bedminton."

Aké sú Vilove pohybové obmedzenia?
" Vilo prekonal detskú mozgovú obrnu. Má problémy s motorikou ľavej ruky pri pohybe, aj keď inak ju používa a ľavej nohy, na ktorej absolvoval niekoľko operácií chodidla, kedy mu uvoľňovali šľachy a upravovali kosti, prakticky sa nevie z ľavej nohy odraziť."

Už pri prvom stretnutí sa nedalo nespozorovať, že je na svoj vek veľmi inteligentný
" Áno. V mnohom je už múdrejší ako ja."

Myslím, že na tom, v akom je zdravotnom stave máte veľkú zásluhu
" Prešli sme si všeličím, ale všetky tie cvičenia a rehabilitácie priniesli svoje ovocie. Ja som ho vždy pokladala za zdravého a takto som k nemu aj pristupovala. Preto aj teraz chcem, aby športoval, a urobím pre to maximum."

Ďaľšia vec, ktorú som si všimol je jeho veľké odhodlanie až urputnosť. Možno tiež vlastnosti, ktoré mu doniesol život.
" To je pravda, vybral s z toho to pozitívne . Niekedy mi aj povie, že je aj rád,že má mozgovú obrnu, pretože má veľa kamarátov a veľa cestuje."

Máme za sebou niekoľko tréningov, ako ste spokojná?
"Som veľmi spokojná, Vilo je nadšený, ja vidím prvé pokroky, takže všetko je v pohode. Konzultovala som to aj s Vilovým lekárom a ten nám bedminton schválil."

Vilo, máš za sebou prvé tréningy, aké sú Tvoje pocity?
"Som odhodlaný pokračovať, veľmi sa mi to páči."

Odporučil by si bedminton aj iným ľuďom s nejakými pohybovými obmedzeniami?
"Určite áno. Videl som aj bedmintonistov na vozíčku, jednou rukou ovládali vozík, druhou hrali. Dokázali neuveriteľné veci."

Peťo, v prvom rade ďakujem, že si sa Vila ujal. V podstate som Ťa do tohto projektu vtiahol. Aké sú Tvoje prvé poznatky?

"Nikto z nás nemá s parabedmintonom skúsenosti, naviac každý jeden parabedmintonista má asi svoje špecifiká, už len pre rôzne pohybové limitácie. Budeme musieť nájsť tú správnu cestu. Je to ale trénerská výzva."

Ako je na tom Vilo?

"Vilo urobil od prvého tréningu pokrok, čo je ale logické, ak začínate z nuly. Ďaľšie zlepšovania už budú pomalé. Základné bude nájsť spoločne s Vilom ten správny pohyb po kurte, kedy ľavá noha mu nie je oporou. Máme trochu problém aj s udržaním koncentrácie a vstrebaním nových informácií. Je ale naozaj odhodlaný a ochotný sa učiť."

 

Uvidíme, ako sa táto naša aktivita vyvinie do budúcna. Chceli by sme získať podporu bedmintonového zväzu, paralympijského výboru, prípadne ďalších, ktorí by nám pomohli. Potrebujeme celú túto našu snahu aj finančne zaistiť. A samozrejme, hľadáme športovcov ako Vilo.

 

 

 

Novinky zo súťažného bedmintonu

Toto je čaro týmových súťaží

Toto je čaro týmových súťaží pri predpokladanom potvrdení postavenia AGB ekoservis na hornom konci pomyselného rebríčka a Oliver-a na druhom, zápletkou extraligového kola v Košiciach mohol byť vzájom...

Merkury Broker trojbodový

V prvom kole Extraligy si družstvo Merkury Broker vybojovalo na domácich kurtoch tri body.

OM žiackych družstiev

Žiacke družstvo bojovalo počas minulého víkendu na oblastných majstrovstvách žiackych družstiev. Hoci obsadili v konečnej tabuľke posledné miesto, hráči a hráčky príkladne bojovali a pre vekovo mladši...